4x4

Sudoku Oyna 4 x 4

00: 00: 00


4X4 Sudoku Oyna


9x9 kare kullanan sudoku yerine 4x4 sudoku, standart sudoku oyununun basitleştirilmiş bir versiyonudur. 4x4 sudoku, çocuklar ve acemiler arasında çok popülerdir. Sudoku bulmacasını tamamlamak için gerekli olan oyunun mantığını bu versiyonda daha kolay anlayabilirler ve 4x4 sudoku oynamada kendilerini geliştirdikten sonra daha üst seviyelere geçebilirler. Bu sayfadaki 4x4 sudoku bulmacasını tamamlamak tamamen ücretsizdir.


Çocuklar için 4x4 Sudoku Oynamak İdealdir:


Çocuklara uygun sudoku oyunu arıyorsanız bunlardan biri de 4x4 sudoku oynamaktır. Klasik baskıdaki dokuz satır, sekiz sütun ve dokuz kutudan oluşan geleneksel formun aksine, bu versiyonda dört satır, dört sütun ve dört kutu bulunur. 4x4 varyasyonu, tamamlanması geleneksel sudokudan çok daha basit olduğu için çocuklar için sudoku olarak da anılır.


4 x 4 Sudoku Ne demek?


Bu kavram, dört kare aşağı ve dört kare yukarı olan bulmacanın boyutunu anlatmaktadır.


Satır:


Bunlar, sayfanın ortasından soldan sağa doğru düz giden kare çizgileridir. 4 x 4 sudoku oyununa göre ise online sudoku oyunumuzda görüldüğü üzere her biri dört kareden oluşan dört sıra kare vardır.


Sütun:


Tek bir sürekli çizgi boyunca kutunun en tepesinden altına giden kareler sütunlarıdır. Bu 4x4'lük bir sudoku bulmacası olduğundan, her sütunda dört kareden oluşan dört sütun vardır.


1 Kutu doldur ve ardından tüm kutuları doldur seçeneğine tıklayarak, siz veya çocuğunuz bilgisayar tarafından oluşturulan öneriler alabilirsiniz.


4x4 Sudoku Nasıl Oynanır?


Bunlar basit ve oyunun dinamiklerine ve kurallarına aşina olmak isteyen oyuna yeni başlayanlar için idealdir. Aslında, yetişkinler bile 9x9 veya 16x16 sudoku bulmacalarına geçmeden önce Sudoku bulmacalarının nasıl oynanacağını öğrenmek için onlardan yararlanabilir!


Kurallar basittir: Oyuncular, önceki turda belirttikleri herhangi bir rakamı aynı satırda veya sütunda tekrarlamamaya dikkat ederek boşlukları yalnızca mantıklarını kullanarak doldurmalıdır. Her Sudoku bulmacasının yalnızca bir potansiyel cevabı vardır. Her bulmacayı çözmenin ipuçları, her bulmacanın başında atanan sayılardır. Yani kafadan tahmin yapmaya izin verilmez! Sudoku, mantık tabanlı bir bulmaca oyunudur.


Standart Sudoku kuralları, 4x4 Sudoku oynarken de geçerlidir. 4x4 Sudoku bulmacalarının kuralları, 9 x9 Sudoku bulmacaları ile de aynıdır. Farklı olan tek şey çözülmesi gereken kutu sayısı ve girilmesi gereken rakamlardır.


  1. 1, 2, 3 ve 4 sayılarının her biri, her sütunda tam olarak bir kez görünmelidir.
  2. Her satır, 1, 2, 3 ve 4 sayılarının yalnızca bir tekrarını içermelidir.
  3. Başlangıçta alınan ipuçlarının hiçbirini düzenlemek veya yeniden yerleştirmek mümkün değildir.
  4. Izgarayı tamamen mantık kullanarak doldurun. Lütfen sadece aklınıza gelen rakamı denemeyin
  5. Ek olarak, online 4x4  sudoku oynama web sitemizi kullanarak zamanınızı takip edebilir ve genel sudoku oyunu performansınızı artırabilirsiniz.


Sudoku 4x4 online oynamanın en iyi yolu nedir?


Sitemizde 4x4 sudoku oynarken de kurallar aynen geçerlidir. Sadece kağıt bulmacaların aksine elektronik ortamda, hızlı ve bilgisayardan da ipucu alarak daha eğlenceli hale gelecektir.


  • Öncelikle 4x4 kutulardan birini seçtikten sonra cihazın klavyesini kullanarak o kutuya bir sayı girebilirsiniz.
  • Bir şeyi silmek için klavyenizdeki sil - delete tuşuna basın.
  • Bir hata yapıldığında, kutudaki sayılar bunu göstermek için kırmızıya dönecektir. Ayrıca, bulmacada zaten belirgin ve görünür olan bir tekrar varsa hücrelere kırmızı vurgular uygulanacaktır.
  • Eğer ipucu almak istiyorsanız bir kutu seçin ve o kutunun cevabını görmek için 1 kutu Doldur düğmesine tıklayın. İpucu tarafından atanan numara, atandıktan sonra değiştirilemez veya silinemez. Ya da bulmacayı tamamen çözmek için Tüm Kutuyu Doldur da diyebilirsiniz.
  • Son olarak yeniden oynamak için sayfayı yenileyin ve baştan başlayın.