16x16

Sudoku Oyna 16 x 16

00: 00: 00


16x16 Sudoku Oyna


16x16 Sudoku, her oyunda bulunan 16x16 alanlı, bilgisayar tarafından oluşturulmuş Sudoku bulmacası dizisidir. 16x16 Sudoku bulmacalarında, asimetrik bir Sudoku problemi oluşturmak için 1'den 16'ya kadar önceden belirlenmiş 113 sayı kullanılır ve zorluk seviyesi düşüktür. Tüm problemler, eleme sürecini kullanarak diğer sütunlardan, satırlardan veya kutulardan sayılar çıkarılarak hızlı ve kolay bir şekilde çözülebilir ve her bulmacanın aynı anda yalnızca bir potansiyel cevabı vardır.

Geleneksel Sudoku'ya ek olarak, 16’lık Sudoku(16x16 Sudoku olarak da bilinir), oyunun her satır ve sütunda 16x16 kutu içeren daha büyük bir çeşididir.

Başlamak için, sudoku çözmenin amacının imkansızlığı ortadan kaldırmak olduğunu unutmayın. Bunun bir başka yönü de aynı nesneye birden çok yönden bakmaktır. Öte yandan Sudoku'ya yeni başlıyorsanız 4x4 sudoku oyun sayfamız gibi, bazı basit bulmacalar oluşturmak ve ilkeleri uygulamak iyi bir fikirdir.

Daha önce de görmüş olabileceğiniz gibi, ikisi arasındaki en önemli fark, her birinde kullanılan toplam karelerin boyutudur. Orijinal 9x9 Sudoku kutularına kıyasla 16x16 sudoku bulmacası, beklediğiniz gibi daha büyük bir boyuta sahiptir. 16x16'lık bir yapbozun tamamlanması, çeşitli değerlendirmelerin bir sonucu olarak 9x9'luk bir yapbozdan daha uzun sürebilir. Burada kendinizi değerlendirmek için sudoku oynarken zaman tutma özelliğini kullanabilir ve canlı olarak dakika tutabilirsiniz.

16x16 sudoku bulmacayı çözmek 9x9'luk bir sudokuyu bitirmekten biraz daha zor olsa da, doğru taktikleri ve tabii ki mantığı kullanırsanız yine de başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bir Sudoku probleminin zorluk seviyesinin, boyutundan ziyade önceden belirlenmiş sayıların nasıl konulduğuna göre belirlendiğini ve bu nedenle çözülmesini zorlaştırdığını hatırlamak da önemlidir.

  • Hem soruları yanıtlarken hem de uygun boş kutulara doğru sayıları girip girmediğinizi iki kez kontrol ederken dikkatli olmanız da çok önemlidir.
  • Ek olarak, konsantrasyonunuzu korumak için her türlü çabayı gösterin ve tekrarlanan rakamlara dikkat edin. 
  • Bulmacanın her parçasına bakmayı unutmayın. 16x16 kutudan oluşan bu bulmacada her satır, her sütun ve her alt kare kontrol edilmeli ve tekrar kontrol edilmelidir. 
  • İki kez kontrol ederek doğru sayıları doğru kutulara girdiğinizden emin olmak uzun vadede oldukça faydalıdır.
  • Bilgisayar destekli 16x16 sudoku oynarken Bir Kutuyu Doldur ve Tüm Kutuyu Doldur seçenekleri ile bilgisayardan ipucu alabilirsiniz.

16x 16 Sudoku Oynama Genel Kuralları:


  1. 1, 2, 3 ve 4 sayılarının her biri, dört sütunun her birinde tam olarak bir kez görünmelidir.
  2. Her satırda 1, 2, 3 ve 4 rakamlarının yalnızca bir tekrarı olabilir.
  3. İlk elde edilen ipuçlarının herhangi birini değiştirmek veya taşımak mümkün değildir.
  4. Akıl yürüterek kutuları tamamen sayılarla doldurun. Aklınıza gelen ilk sayıyı denememeniz önemlidir.
  5. Çevrimiçi 4x4 sudoku oynama web sitemiz ayrıca ilerlemenizi takip etmenize ve genel sudoku oyun performansınızı geliştirmenize olanak tanır.

Online 16x16 Sudoku Oynamak İçin:


Web sitemizde 16x16 sudoku oynarken, kurallar başka yerlerdeki kurallarla aynıdır. 
16x16 sudoku bulmacası kullanarak kutulardan birini seçtikten sonra birine sayı girmek için cihazın klavyesi kullanılabilir.

Bilgisayarınızdan bir şey kaldırmak istediğinizde klavyenizdeki sil tuşunu kullanın.
Kutudaki sayılar kırmızı olduğunda bir hata yapılmıştır.

Bir kutu seçin ve ardından bir ipucu istiyorsanız o kutudaki boşlukları nasıl dolduracağınızı keşfetmek için 1 kutu Doldur düğmesini tıklayın. Bir ipucu atandıktan sonra, atanan numarayı düzenlemek veya silmek mümkün değildir. Sorunu tamamen bitirmek istiyorsanız Tüm Kutuyu Doldur da diyebilirsiniz.

Online sudoku oynadığınız için sayfayı yenileyip hemen yeni bir oyuna başlayabilirsiniz.